MTM-GMBH.PL

Blog remontowo-budowlany

Skandynawski trend w projektowaniu wnętrz

Na skandynawski design wpłynął ruch wzorniczy, który kładzie nacisk na prostotę i funkcjonalność.

Dziś Skandynawia jest jednym z najbardziej znanych projektantów na całym świecie, a jej meble i projekty wnętrz zdobią nawet nowojorskie Museum of Modern Art. Oto kilka cech skandynawskiego wystroju wnętrz, o których warto wiedzieć:

1. Skromne materiały: Skandynawscy projektanci często używają naturalnych materiałów, takich jak kamień i drewno, aby tworzyć piękne, proste elementy.

2. Minimalizm: W przeciwieństwie do innych stylów, które mogą być ozdobione różnymi kolorami i wzorami, minimalistyczne projekty często zawierają kilka kolorów i ogólną prostotę.

3. Palety neutralne: bez względu na preferowany styl kolorystyczny Skandynawowie wiedzą, jak używać neutralnych!

Dlaczego skandynawski wystrój wnętrz ma znaczenie
Styl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem i dużą ilością naturalnego światła. Skandynawski wystrój wnętrz jest również dość prosty i nie ma wielu ozdób. Został stworzony, aby pozbyć się rozproszeń otaczającej go natury.

Minimalizm – mniej znaczy więcej
Trend w minimalistycznym designie to forma sztuki, która istnieje już od jakiegoś czasu. Na początku chodziło o prostotę, bez rozpraszania uwagi od pierwotnych intencji projektanta.

W ostatnich czasach minimalizm nabrał nowego znaczenia. Minimalizm polega teraz na życiu za mniej, aby zachować wewnętrzny spokój i szczęście. Nie chodzi tylko o to, jak wygląda Twój dom, ale także o rzeczy, które posiadasz i życie, w którym żyjesz.

Przejrzystość – okno na świat
Przeźroczyste meble i wyposażenie zyskały ostatnio popularność. Nic dziwnego, bo stanowią idealną równowagę między funkcjonalnością a estetyką.

Przezroczyste meble można wykorzystać do stworzenia poczucia otwartości w otoczeniu bez poświęcania prywatności. Na przykład przezroczysta lampa stołowa może oświetlić salon, jednocześnie zachowując prywatność dla osób znajdujących się w środku. Szklane stoły do jadalni mogą również zapewniać wrażenia wizualne, które są jednocześnie otwarte i modne.

Eleganckie tekstury — żywa kompozycja pastelowych kolorów
Subtelne tekstury i pastelowe kolory to dobry sposób na stworzenie przytulnej atmosfery w Twoim domu. Na przykład najpopularniejszym materiałem na zasłony jest jedwab. Jest lekki, ma niski połysk i pięknie odbija światło, co daje wspaniały efekt wizualny w pomieszczeniu przy oknie.

Biały styl życia — czyste linie bez rozpraszania uwagi
Biel to dobry wybór dla osób, które chcą zadbać o czystość i wygodę w salonie. Biel zapewnia czysty i relaksujący wygląd, ale może być również zbyt prosta, jeśli nie ma innych elementów.

Najlepszym sposobem na wykorzystanie bieli w salonie jest dodanie jasnych kolorów, takich jak fioletowy, pomarańczowy lub żółty. Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia przy dekorowaniu bielą jest rodzaj mebli, które chcesz umieścić w swojej przestrzeni. Jeśli chcesz, aby Twoja przestrzeń była nowoczesna i współczesna, wybierz nowoczesne i eleganckie meble, które dobrze komponują się z białymi ścianami i podłogami. Na ten temat pisze również strona www.homely.pl