MTM-GMBH.PL

Blog remontowo-budowlany

Praca na żurawiu wieżowym

W myśl starej zasady, czyli dla chcącego nic trudnego, należy stwierdzić, że żeby zostać operatorem dźwigu, trzeba ukończyć specjalny kurs. Doświadczeni operatorzy i wykładowcy nauczą nowego kursanta wszystkiego od podstaw. Nie można mieć tylko lęku wysokości. To bardzo ciężka praca, wymagająca od operatora odpowiedzialności.

Szkolenie kończy się egzaminem

W naszym pięknym kraju, żeby uzyskać uprawnienia na cokolwiek, trzeba zdać egzamin państwowy przed komisją. Przez ten proces musi przejść każdy przyszły operator dźwigu kurs nie wystarczy, żeby dostać odpowiednie pozwolenie. W Polsce nawet nauki przedmałżeńskie kończą się egzaminem. Zdany egzamin predysponuje do otrzymania certyfikatu. Ustawodawstwo działa tak, że tylko uprawnione osoby mogą zasiadać za sterami żurawia. Same maszyny budowlane można podzielić na dwie kategorie. Najbardziej popularne są te górne.

Marzenia trzeba spełniać

Już mali chłopcy interesują się żurawiami wieżowymi. Takie maszyny nie dają się przecież nie zauważyć. Dokładnie mówiąc, robią ogromne wrażenia. Zwłaszcza na dużych budowach. Oczywiście nie może bać się wysokości żaden operator dźwigu kurs nie zapewni możliwości pozbycia się lęku. Jeśli ktoś chce pracować na takich właśnie maszynach, musi mieć mocną psychikę i przejść odpowiednie badania lekarskie. Wszyscy doskonale wiemy, że nie są one takie proste. Każdy operator żurawia może też liczyć na atrakcyjne zarobki. W tym właśnie konkretnym przypadku umowy śmieciowe nie wchodzą w grę. Odpowiedni certyfikat kosztuje sporo, niemniej jednak taka inwestycja w siebie powinna się szybko zwrócić.

Wpływ koronawirusa na branżę budowlaną

Niebezpieczna praca, ale stawki wysokie

Budownictwo to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki nie tylko w naszym kraju. Ta właśnie branża prężnie rozwija się już od dłuższego czasu. Wszyscy doskonale wiemy, że popyt napędza podaż. Nie inaczej jest w przypadku żurawi wieżowych. Na wysokie stawki może liczyć każdy doświadczony operator dźwigu kurs nie zapewni wszystkich umiejętności, ale pozwoli zacząć pracę. Tak jak w każdej innej pracy, pracownik nabiera doświadczenia wraz z upływem czasu. Żeby zapisać się na taki kurs nie trzeba mieć dużego wykształcenia. Ukończona szkoła zawodowa w tym przypadku zupełnie wystarczy. Niemniej jednak tym zawodem interesują się również osoby z wyższym wykształceniem. W tym właśnie przypadku chodzi głównie o pieniądze. W dzisiejszych czasach doświadczony operator może zarobić nawet ponad dziesięć tysięcy złotych.

Potrzebny profesjonalny podest roboczy? Sprawdź oferte na Geda24.pl.