MTM-GMBH.PL

Blog remontowo-budowlany

Nowoczesne biura i ściany mobilne – czy to dobre rozwiązanie?

Zagospodarowanie przestrzeni biurowej nie jest łatwym zadaniem. Tym bardziej że należy pamiętać o zasadach ergonomii i funkcjonalności. Do dyspozycji są różne rozwiązania. Wśród nich można znaleźć mobilne ściany przesuwne, które polecane są do dużych i małych przestrzeni biurowych. Dzięki nim organizacja przestrzeni stanie się łatwiejsza. W ofercie można znaleźć ścianki, które można dopasować do indywidualnych potrzeb firmy.

Aranżacja pomieszczeń zgodnie z aktualnymi potrzebami

Ściany przesuwne to dobre rozwiązanie, które pomaga zrezygnować ze stałych rozwiązań budowlanych. W ten sposób pomieszczenia biurowe można zaaranżować zgodnie z aktualnymi potrzebami, zachowując maksimum prywatności. Szczególnie jeżeli będzie się korzystało ze wzmocnionych ścian, które nie przepuszczają żadnych dźwięków. Takie ściany oferuje firma Optimal Poland, której cała oferta dostępna jest na stronie https://optimalpoland.pl/. Ściany przesuwne są dobrym rozwiązaniem do wielu przestrzeni biurowych, hotelowych, w obiektach użyteczności publicznej. Wpływają one pozytywnie na estetykę całego pomieszczenia, zapewniając spokój i komfort pracy. Warto zaznaczyć, że w ścianach nie są wykorzystywane masy bitumiczne, które mają negatywny wpływ na środowisko naturalne. Jeżeli już coś wykorzystywać, to dbając o zapewnienie świadomego rozwoju.

Jakie ściany przesuwne do biura lub do innych przestrzeni?

Do wyboru są różnorodne ściany w pełni mobilne, które przesuwają się po specjalnie zamontowanych szynach, niewidocznych dla oka na pierwszy rzut oka. Decydując się na takie rozwiązanie, z pewnością trzeba przeanalizować funkcje, jakie ścianka ma spełniać. Ważna jest również izolacyjność akustyczna. W pewnych pomieszczeniach musi być ona większa, a w innych mniejsza. Jeżeli w danym pomieszczeniu ważne jest tłumienie hałasu, to jak najbardziej należy położyć na to mocny nacisk, aby mieć pewność, że żadne poufne informacje nie wydostaną się dalej, co też mogłoby zaszkodzić firmie. Bardzo ważna jest również estetyka, która pozwoli na dopasowanie ścian do aranżacji całego biura. Należy zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów takie ścianki mają zostać wykonane. W niektórych miejscach dobrym rozwiązaniem są ściany ze szkła, które pomogą także optycznie powiększać całą przestrzeń. Dzięki nim biura będą również lepiej oświetlone. Nie zawsze jednak istnieje możliwość zastosowania takiego rozwiązania, dlatego należy korzystać ze ścian wykonanych w kolorze białym (uniwersalny), brązowym lub innym, aby dopasować je do pozostałej przestrzeni.

Dlaczego warto korzystać ze ścian przesuwnych?

Jeżeli ktoś nie jest przekonany do tego typu rozwiązań, musi poznać zalety związane ze ścianami przesuwnymi. Wśród nich można wymienić:

  • oszczędność czasu i pieniędzy – ściany przesuwne są szybkie w montażu. Nie wymagają tak dużych nakładów czasu związanych z montażem. Do tego są one tańszym rozwiązaniem niż stałe konstrukcje budowlane. Do tego nie trzeba będzie przejmować się koniecznością wynajmowania dodatkowych przestrzeni biurowych, co też pozwoli zaoszczędzić pieniądze;
  • elastyczność – przestrzeń dopasowana do aktualnej sytuacji. Jeżeli będzie taka potrzeba, ściany można w dowolnym momencie składać i rozkładać;
  • wysoka estetyka – dzięki czemu będzie można zadbać o profesjonalny wygląd całej przestrzeni biurowej;
  • cisza i spokój – co też możliwe jest dzięki akustyce. Nikt wzajemnie nie będzie przeszkadzał sobie w pracy. Zawsze będzie można zadbać także o zapewnienie odpowiedniej dyskrecji w przedsiębiorstwie.