MTM-GMBH.PL

Blog remontowo-budowlany

Jakie okulary ochronne korekcyjne wybrać?

O wzrok należy dbać, aby móc ustrzec się przed postępującymi wadami. Należy bowiem nadmienić, że wzrok z czasem będzie się pogarszał. Szczególnie jest tu mowa o osobach po 40 roku życia. Na wielu stanowiskach pracy człowiek narażony jest na działanie różnych czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na oczy. Przykładem mogą stać się osoby siedzące po kilka godzin przed komputerem. W takim przypadku przydać się mogą ochronne okulary korekcyjne. Takie, które pomogą zapewnić dodatkową ochronę – nie tylko w przypadku pracy biurowej.

Co na temat ochronnych okularów korekcyjnych należy wiedzieć?

Ochronne okulary korekcyjne muszą być zgodne z obowiązującymi normami europejskimi. Norma PN-EN 166-2005 będzie dowodem na to, że są to produkty godne zaufania, które będzie można zaoferować swoim podwładnym. Tak, bowiem za obecność takich okularów odpowiedzialny jest pracodawca, który musi działać w myśl obowiązujących przepisów BHP. Takie okulary mogą zostać dopasowane tak naprawdę do indywidualnych potrzeb pracowników, aby mogły zapewnić jak najlepszą ochronę. Możliwości takie zapewnia Safety Line – producent okularów ochronnych korekcyjnych – którego oferta znajduje się na stronie https://safetyline.pl/. Dzięki nim można skorzystać także z usługi mobilnego gabinetu, który w umówionym dniu pojawi się w zakładzie pracy.

Środki ochrony dla oczu

Warto nadmienić, że ochronne okulary korekcyjne przydają się nie tylko osobom pracującym przy komputerach/laptopach. To także elementy przydatne dla spawaczy, pracujących w laboratoriach chemicznych. W miejscach, gdzie oczy mogą być narażone na odpryski, gorące płyny lub promieniowanie. Takim osobom przydadzą się specjalnie wyprofilowane okulary, które z boku soczewek posiadają specjalną osłonę. W ten sposób oczy mają zapewnioną szczelną ochronę, dzięki czemu żadna drobina nie będzie w stanie przedostać się dalej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP takie okulary przydać się mogą m.in. w laboratorium z chemicznymi substancjami, rozpuszczalnikami i kwasami. Jeżeli pracodawca nie zapewni pracownikom takich okularów, Ci mają prawo odmówić przystąpienia do wykonywania swoich obowiązków.

Jakie okulary do pracy przy komputerze?

Osobną grupę produktów stanowią okulary, które wykorzystuje się do pracy przy komputerze. Ich głównym zadaniem jest nie tylko korekcja wady wzroku. Przede wszystkim muszą one blokować niebieskie światło, które ma negatywny wpływ na oczy. Dzisiaj można zakupić okulary oparte na specjalistycznej technologii, dzięki czemu redukowane jest szkodliwe natężenie światła. Człowiek bez okularów może tego nie czuje, ale po kilku godzinach jego oczy będą przemęczone, załzawione, co też może negatywnie wpływać na samopoczucie i zdolności do wywiązywania się z obowiązków. Co więcej, takie światło doprowadza do zaburzeń rytmu dnia i nocy.

Okulary z blokadą niebieskiego światła wyglądają tak samo jak wiele innych, które można otrzymać na rynku. Nie idzie ich odróżnić, jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny. Należy jednak upewnić się co do wykorzystania takiej blokady, aby móc podnieść swój codzienny komfort. W końcu w ten sposób będzie można zadbać o swoje zdrowie.

Ochronne okulary korekcyjne dzieli się na dwie grupy, które zostały omówione powyżej. Chcąc zamówić dla pracowników takie okulary, zawsze należy korzystać z usług doświadczonej firmy, aby mieć pewność, że będzie można korzystać z najwyższego poziomu ochrony. Dowodem na to będą rekomendacje innych klientów, którzy skorzystali już z możliwości zamówienia okularów.