MTM-GMBH.PL

Blog remontowo-budowlany

Jak wybrać koparkę na budowę?

Koparka jest niezawodną maszyną, która sprawdza się w wielu pracach budowlanych. Zajmuje się oddzielaniem urobku od gruntu i pełni funkcje transportowe i przeładunkowe.

Zazwyczaj koparki są stosowane w pracach ziemnych, transportowych i górniczych. Przed wyborem koparki warto zastanowić się nad tym, jakie model spełni nasze oczekiwania. Jak wybrać koparkę na plac budowy? Jakie rozwiązanie jest godne uwagi?

Więcej o tematach związanych z branżą budowlaną znajdziesz w serwisie: https://projektowa.pl/.

Niezawodna koparka – co warto wiedzieć?

Budowa koparki może różnić się w zależności od danego modelu. Jednakże istnieją części wspólne dla wszystkich urządzeń tego typu. Znajdziemy tutaj nadwozie i podwozie. Nie bez znaczenia jest urządzenie sterujące i kabina operatora. Koparka jest niezastąpiona praktycznie na każdym placu budowy.

Popularne rodzaje koparek

Jak wybrać koparkę na budowę? Wyróżnić można następujące modele koparek:

  • Koparki podsiębierne – są ustawiane na krawędzi wykopu i nie zjeżdżają w dół. Mają za zadanie tworzyć wykopy pod budowle. Są stosowane na niewielkich powierzchniach, gdzie nie można wykorzystać innych koparek.
  •  Koparki przedsiębierne – są używane głównie do prac na dnie wykopu. Doskonale radzą sobie z wykopami o dużych objętościach. Mogą mieć różnorodne pojemności łyżek.
  • Koparki zbierakowe – są stosowane z powodzeniem na niewielkich i dużych przestrzeniach. Posłużą nam przykładowo do utworzenia instalacji.
  • Koparki chwytakowe – pozwalają wybierać grunty z wody i mokrych terenów. Mają za zadanie tworzyć wykopy studniowe.
  • Minikoparki – są chętnie wybierane, gdyż mają niewielkie gabaryty. Docierają nawet w trudno dostępne miejsca.

Proces doboru zależy od oczekiwań danego użytkownika i miejsca pracy.

Przeczytaj również