MTM-GMBH.PL

Blog remontowo-budowlany

Remont z rozmachem

Mieszkanie ma już kilka lat, więc musisz zabrać się za odświeżenie. Bardzo ekscytujące i interesujące, zwłaszcza jeśli wcześniej nie zajmowałeś się naprawami. Pierwszą rzeczą, która jest ważna, jest teoretycznie przygotowanie się, aby nie popełnić oczywistych błędów. Przynajmniej dowiedz się o prawidłowej kolejności zakupu materiałów i wykonywaniu niektórych operacji w procesie naprawy mieszkania.

Remonty mieszkań, to rzecz trudna, ale przyjemna.

Jeśli chcesz wykonywać naprawy etapami, jednocześnie mieszkając w mieszkaniu, lepiej zacząć pracę od najtrudniejszych, najbardziej brudnych czynności — to znaczy rzucić wszystkie siły na łazienkę i kuchnię. Następnie stopniowo przechodź do kolejnych pomieszczeń. Wtedy remont mieszkania przebiegnie sprawniej i przebywanie pośród remontu będzie znośne.

Jeśli konieczna jest wymiana podłogi, zakłada się jej wyrównanie, a następnie w tym samym czasie, co w łazience, musisz zrobić podłogę w sąsiednim korytarzu, nie będzie to łatwe, ale do odważnych świat należy. To trzeba zrobić. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie właściwie zainstalować drzwi wewnętrznych, ponieważ wysokość podłogi w korytarzu i łazience będzie inna. Jak widać remont mieszkań, to rozwiązywanie wielu problemów.

Wskazówka: nawet jeśli nie zamówiłeś profesjonalnego projektu, nadal byłoby wspaniale mieć pewne przemyślenia na temat przestrzeni, a jeszcze lepiej, jasny plan tego, co chcesz uzyskać.

Remont mieszkania na rynku wtórnym rozpoczyna się od demontażu wszystkiego, co nie jest przydatne.
Ważne: nie usuwaj folii ochronnej z nowych okien — pomoże to chronić je przed małymi zadrapaniami, nadmiernym brudem i kurzem.

Jeśli planujesz przebudowę/rozbiórkę przegród nienośnych, nadszedł czas, aby je teraz usunąć. Zgodnie z prawem przebudowa musi być wcześniej zatwierdzona w administracji.

W kosztorysie naprawczym należy także uwzględnić sumę za wywóz śmieci (w przypadku demontażu przegród okaże się, że odpadów jest bardzo dużo — na pewno więcej niż się spodziewałeś, może nawet nie jeden pojemnik). Są to dodatkowe koszty.

Jak urządzić salon w małym mieszkaniu?

Jeśli demontaż i wymiana okien nie są uwzględnione w twoich planach, przejdź do następnego punktu.

Na tym etapie możesz działać na różne sposoby. Zależy to od potrzeby.
Jeśli nic nowego nie zostanie dodane, można się zająć pracami wodno-kanalizacyjnymi: instalujemy grzejniki, rury do podłączenia pralki, krany, podgrzewacz wody, zmywarki, wanny, zlewy, kabinę prysznicową.

Już na tym etapie powinieneś znać wysokość swojej przyszłej wanny, rodzaj kabiny prysznicowej, miejsca i cechy umieszczenia tak zwanych mokrych urządzeń.

Wydawałoby się, że jest za wcześnie, ale w różnych typach kabin prysznicowych połączenia i odpływy są różne. Dlatego właśnie teraz musisz: albo kupić te urządzenia, albo wziąć rysunki techniczne ze schematami połączeń w sklepie lub na stronie sprzedawcy.

Wszystkie prace elektryczne są również wykonywane w tym okresie. Przez „elektrykę” rozumiemy nie tylko gniazda i oświetlenie — nie zapomnij o przeciągnięciu kabla do telewizora, Internetu, domofonu i telefonu.

Jeśli twoje ściany lub sufity będą wykonane z płyt kartonowo-gipsowych, elektryka jest wykonywana w tym samym czasie, co budowa ścian (przewody przechodzą wewnątrz). Jeśli twoje ściany są wykonane z innych materiałów, najpierw powstają ściany, a następnie okablowanie elektryczne.

Prace tynkarsko-malarskie

Jeśli planujesz zostawić otynkowany sufit, wówczas budowniczowie zalecają rozpoczęcie od góry, to znaczy od sufitu.
Wyrównanie maszynowe odbywa się zwykle w dużych pomieszczeniach — pracuje przy tym osoba, która obsługuje specjalne urządzenie. Prace są wykonywane szybciej niż w przypadku ręcznego tynkowania.

Nie można pracować maszynowo w małych łazienkach, po prostu nie ma wystarczająco dużo miejsca.

Skończ ze ścianami — przejdź do pracy z podłogą: wyrównaj, w razie potrzeby wykonaj jastrych. Na tym etapie warto również przeprowadzić instalację ciepłej podłogi. Na rynku istnieje kilka odmian ciepłej podłogi i w zależności od jej rodzaju, ogrzewanie jest instalowane w jastrychu lub pod podłogą.

Jeśli masz zaplanowaną sztukaterię, zainstaluj ją teraz, aż rozpocznie się wykończenie i malowanie.

Układanie płytek ceramicznych i inne rodzaje prac wykończeniowych. Ważne jest, aby wyraźnie wiedzieć, gdzie, na której ścianie (części podłogi) i jakie płytki zostaną ułożone. Wskazane jest wykonanie komputerowego schematu układu płytek lub narysowanie ściany na papierze w skali i ułożenie na niej płytki.

Wykańczanie i układanie podłóg.

Z brudnymi pracami skończyliśmy. Możesz odetchnąć z ulgą. Teraz możesz albo zająć się projektowaniem ścian i ich niecodziennego wyglądu, albo po prostu pomalować sufit i ściany, przykleić tapetę.

Montaż drzwi wewnętrznych.

Oczywiście na etapie pracy ze ścianami, powinieneś mieć zaplanowane drzwi o wymaganej szerokości i wysokości. Wymiary te mogą się nieznacznie różnić w zależności od producenta drzwi. Wybierz drzwi z wyprzedzeniem, przynajmniej przyjrzyj się uważnie i określ wszystkie niezbędne wymiary.