MTM-GMBH.PL

Blog remontowo-budowlany

Jak wybrać odpowiedni zbiornik na gaz płynny?

Na montaż instancji zbiornikowej na gaz płynny na potrzeby gospodarstwa domowego decyduje się coraz więcej Polaków. Jest to rozwiązanie odznaczające się licznymi zaletami – jest atrakcyjne cenowo na tle innych metod grzewczych, a także przyjazne dla środowiska i bardzo wydajne.

Instalacja na gaz płynny – o czym pamiętać?

Wybór instalacji na gaz płynny to wypadkowa różnych czynników. Przy tej okazji pojawia się kilka istotnych kwestii, które koniecznie trzeba mieć na uwadze. Przede wszystkim należy dopełnić pewnych formalności. W przypadku zbiornika o pojemności nieprzekraczającej 7 m3 nie ma konieczności ubiegania się o pozwolenie na budowę. Nie zwalania to jednak właściciela posesji z obowiązku zgłoszenia inwestycji stosownym organom. Instalacja musi być poddawana systematycznym przeglądom. Decydując się na montaż instancji zbiornikowej, warto podpisać umowę ze sprawdzonym i pewnym dostawcą.

Wybór zbiornika na gaz płynny – czym się kierować przy wyborze?

Aby instalacja zapewniała efektywne ogrzewanie, trzeba w pierwszej kolejności wybrać odpowiedni zbiornik LPG – w ofercie firmy Amerigas znajdują się zbiorniki o pojemności 2700 l, 4850 l i 6600/6700 l. Na prywatne potrzeby stosuje się zazwyczaj najmniejsze zbiorniki. Dostawcy proponują modele naziemne i podziemne. Zbiorniki naziemne nadają się na większe działki położone na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych. Z kolei zbiorniki podziemne są idealne na mniejsze posesje, gdzie poziom wód gruntowych jest niski.

Zbiornik na gaz płynny – kupić czy wydzierżawić?

Zbiornik an gaz płynny można kupić na własność lub wydzierżawić go od dostawcy. Zdecydowanie więcej zwolenników ma opcja w postaci dzierżawy – nie dzieje się tak bez powodu. Jest to po prostu wygodne, ponieważ po zakończeniu umowy nie trzeba martwić się o to, co zrobić ze zbiornikiem. Ponadto odpowiedzialność za jego konserwację spoczywa na barkach dostawcy, który pomaga również w załatwieniu części formalności. w przypadku zakupu zbiornika wszystkimi tymi sprawami należy się zająć w swoim zakresie.